shoes-infographic
مضرات کفش های پاشنه بلند
۰۵-۱۱-۱۳۹۱
email-infographic
آنچه که ایمیل ها در مورد شما بیان می کنند
۰۷-۱۱-۱۳۹۱

نقشه گرافیکی خطوط متروی تهران – سال ۱۳۹۲

ehran-Metro-Map-infographic

بله، نقشه های شهری هم اینفوگرافیک اند. نقشه مترو که بسیاری از ما با آن ها سر و کار داریم نمونه ای اینفوگرافیک است که از قطعاً اهمیت آن برایتان ملموس است.

قابلیت دانلود نقشه هندسی خطوط ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ تهران با دو کیفیت بالا و متوسط، در این بخش فراهم می باشد.

نسخه با کیفیت بالا / نسخه با کیفیت متوسط

در شهر های توسعه یافته استفاده از حمل و نقل عمومی بیشتر است. سیستم حمل و نقل عمومی‌ مانند اتوبوس، مترو و… باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و طراحی شوند که امکان ایجاد فرصت‌های رشد آتی شهر در آن ها دیده شود. شرایط مطلوب سرویس‌های خدماتی مانند وجود ایستگاه‌های قابل دسترس، پایانه‌های حمل و نقل و قیمت مناسب، موجب تمایل بیشتر مردم به استفاده از حمل و نقل عمومی است.

یکی از مواردی که به بحران ترافیک در شهر‌های بزرگ کمک می‌کند استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. مترو در کم شدن مشکل ترافیک و آلودگی هوا در شهرها بسیار موثر و ضروری است.

کاهش آلودگی هوا، ایمنی بسیار بالا، کاهش مصرف انرژی، سرعت مناسب، قیمت پایین حمل مسافر در مقایسه با خودرو های شخصی از جمله مزیت‌های قطار شهری می باشد. مترو به عنوان پاک‌ترین، سالم‌ترین، سریع‌ترین، ایمن‌ترین و به طور کلی کارآمدترین شبکه حمل و نقل، نقش انکارناپذیری در حل مسائل اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی ناشی از معضل ترافیک دارد.

براساس آمار و اطلاعات سفر با مترو باعث صرفه جویی سالانه ۳۵۰ میلیارد تومان در مصرف سوخت می‌شود که البته در کنار آن آلودگی هوا و خسارات ناشی از آن نیز کاهش می‌یابد.

روزانه بیش از یک میلیون و ۶۰۰ ‪ هزار سفر در تهران با مترو انجام می‌شود که به ازای آن روزانه یک میلیون لیتر در سوخت پایتخت صرفه جویی می‌شود. علاوه بر این در هر سفر حدود ۶ دهم لیتر در مصرف سوخت و ۲۷ دقیقه در اتلاف وقت صرفه جویی ‌می‌شود.

خسارات ناشی از آلودگی هوا در کشور سال گذشته بر اساس آمار بانک جهانی، بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار بوده است که با توسعه و تکمیل نمودن خطوط موجود و همچنین احداث خطوط طراحی شده می توان از هدر رفتن سرمایه های ناشی از آن را برای سال های آتی جبران نمود.

نقشه گرافیکی خطوط متروی تهران

نقشه گرافیکی خطوط متروی تهران – سال ۱۳۹۲

طراحی گرافیک: مسعود سپهر

تاریخ انتشار: 31 فروردین 1390

زبان: انگلیسی فارسی

نوع: